Aktuāli

2024.gadā maksāt mikrouzņēmumu nodokli (MUN) kļuvis izdevīgākNo 2024.gada 1.janvāra stājušies spēkā mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem labvēlīgi nodokļa piemērošanas nosacījumi.

Kopš 2010.gada Latvijā ieviests mikrouzņēmumu nodokļa režīms, kas pēc būtības ir atvieglots nodokļu režīms ar samazinātām administratīvām prasībām un atvieglotu nodokļu maksāšanas kārtību.

 

Mikrouzņēmumu nodoklis kā vienots nodokļa maksājums ietver divus būtiskus nodokļus - valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un iedzīvotāju ienākuma nodokli par saimnieciskās darbības ieņēmumu daļu.

 

Tiesības kļūt par mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju ir individuālajam komersantam, individuālajam uzņēmumam, zemnieku vai zvejnieku saimniecībai, autoratlīdzību saņēmējam un fiziskajai personai, kas reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs.

 

Galvenais atbilstības kritērijs -  paredzamais taksācijas gada apgrozījums nepārsniegs 50 000 euro un mikrouzņēmums neplāno kļūt par reģistrētu pievienotās vērtības nodokļa maksātāju līdz pievienotās vērtības nodokļa reģistrācijas sliekšņa sasniegšanai.

 

2024.gadā MUN likme noteikta 25 % apmērā neatkarīgi no apgrozījuma. Vienlaikus MUN maksātāji, kas gūst vēl citus ar IIN apliekamus ienākumus, tiem varēs piemērot diferencēto neapliekamo minimumu un atvieglojumus par apgādībā esošām personām.

 

Mikrozuņēmumu nodokļa maksātājiem reizi ceturksnī līdz ceturksnim sekojošā mēneša 15. datumam jāiesniedz EDS nodokļa ceturkšņa deklarācija un jāveic aprēķinātā nodokļa apmaksa līdz ceturksnim sekojošā mēneša 23. datumam, iemaksājot to vienotajā nodokļu kontā.

 

 

Šim rakstam ir informatīvs raksturs. Par nodokļu likumdošanas piemērošanu katrā konkrētā gadījumā iesakām vērsties pie mūsu nodokļu konsultantiem. Tālrunis 67442838 vai 26110067


Drukas versija